E-shop - Pes - Vitamíny pro psy

KOZÍ MLÉKO - Sušené plnotučné - pro štěňata, 500 g

KOZÍ MLÉKO - Sušené plnotučné - pro štěňata, 500 g
Zboží je nedostupné
Cena:
   260,00 Kč
Cena s DPH 15%:
   299,00 Kč

Kód produktu:
   KOZÍ MLÉKO - Sušené plnotučné - pro štěňata, 500 g

Popis produktu:

Jedinečná náhražka mateřského mléka pro štěňata. Pro usnadnění přechodu z mléčné na pevnou stravu. Doplněk krmné dávky pro mladé psy. 100% mléčný produkt z kozího mléka v potravinářské kvalitě. Velmi vysoká stravitelnost pro psy. Vyrobeno v Holandsku..

Složení:

  • Obsah živin v sušině: Hrubý protein 26 %.Tuk 31 %. Hrubý popel ( minerální látky ) 8 %. Škrob 0 %. Laktóza 33 %. Vlhkost 4 %.

Minerální látky ve 100 g prášku: Ca - 950 mg, P - 800 mg, K - 1450 mg, Fe - 0,2 mg, Mn - 4 mg, Zn - 3 mg, Cu - 100 mikro gr. 

Vitamíny ve 100 g prášku: B1 Thiamin - 5 mg, B2 - Ryboflavin - 12 mg, D - 230 mj, A - 12000 mj,

Energie:  76 kcal / 100 ml tekutého mléka.

  • Charakteristika:  Sušené kozí mléko je zdrojem pro psa vysoce stravitelné mléčné bílkoviny - kaseinu. Obsahuje ho mnohem více než mléko kravské, důležitý rozdíl však spočívá ve složení těchto bílkovin. Je to pravděpodobně i jeden z důvodů, proč organizmus psů snáší kozí mléko lépe, než mléko kravské.

Lepší stravitelnost kozího mléka je dána i rozměry a složením tukových částic, které se podobají mléku mateřskému. Tuk je přirozeně homogenní a tím mnohem lépe stravitelný. Kozí mléko, oproti kravskému, má také nížší obsah laktózy ( mléčný cukr ), kterou psi ve starším věku netráví dobře díky nedostatku príslušných trávicích enzymů, nutných pro její trávení. 

Tato vysoká biologická hodnota je také dána velmi příznivým obsahem vitamínů skupiny B zejména thyaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), pyridoxinu (vitamín B6) a kyseliny pantothenové (vitamín B3),  ale i obsahem minerálních látek a stopových prvků - zejména fosforu, draslíku, železa, mědi, zinku.

Barva prášku je smetanově bílá, s charakteristickým, příjemným, jemným pachem i chutí po mléce, bez "kozí pachuti". Sušené kozí mléko je  konzistencí podobné hladké mouce.

  • Možnosti použití: Námi prodávané sušené kozí mléko je plnotučné a proto může být alternativním řešením při náhradě mateřského mléka pro starší štěňata, např. pro osiřelá mláďata, štěňata narozená v početných vrzích, při odstavu štěňat, jako doplněk stravy pro březí a kojící feny, pro nemocná zvířata a zvířata v rekonvalescenci. Kozí mléko není vhodné pro psy citlivé na laktózu.

Kozí mléko je obsahem bílkovin a tuků podobné mléku feny, ale obsahuje více laktózy, kterou nemusí méně přizpůsobivýí psy dobře snášet. Pokud ale není možnost zakoupit speciální mléčné výrobky pro novorozená štěňata, může být kozí mléko použito v krajních případech i jako náhražka mateřského mléka ( je to menší zlo, než nechat štěně pojít hlady - např. u nalezenců, v útulcích, aj. ) od prvního dne narození až do cca 3 týdnů života, nebo v případě potřeby, jako doplňkové krmivo pro štěňata při přechodu na tuhé krmivo nebo jako doplněk stravy pro březí a kojící feny, kterým pomáhá zvyšovat přirozenou produkci mléka.

Dobré vědět: Podávání mléka " kopytníků " v praxi znamená, že i pes, který se dokázal přizpůsobit v raném věku neupravenému kravskému, či kozímu mléku ( je schopen trávit laktózu ), si uchová tuto schopnost jen tak dlouho, dokud celkem pravidelně dostává neupravené mléko. Může ji ale ztratit za relativně krátkou dobu, jestliže běžné mléko nedostane. Pak se může stát, že i když léta mléko kopytníků pes bez potíží konzumoval, dostane po něm průjem, vypije-li je znovu po delší přestávce - týdny. Je to ale velmi individuální a chovatel musí sám odpozorovat, co je pro jeho psa vhodné a co nikoliv.

Dávkování a příprava : 30 g prášku smíchejte s cca 100 ml teplé ( 40 - 50 °C ) vody a dobře rozmíchejte nebo rozšlehejte. Získáte 130 ml čerstvého kozího mléka. Nechte jej ochladnout na teplotu 36 - 38 °C a podávejte zvířeti.

Naše sušené kozí mléko je v potravinářské kvalitě a je baleno do potravinářských obalů. Jsme ale krmivářská firma a nemůžeme jej doporučit pro lidskou výživu.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Sušené mléko ve vlhku tvrdne. Pokud se vám to stane, rozdrťte hrudky a rozmíchejte je ve vodě mixerem. Spotřebujte při správném skladování do 10 měsíců od nákupu.

 

← Zpět na seznam produktů

Kategorie e-shopu:

100% garance spokojenosti:

100% garance spokojenostiJsme si naprosto jistí kvalitou, chutností a jednoznačným pozitivním vlivem našich krmiv na zdraví psů a koček. Pokud by Vám u nás zakoupené krmivo z jakéhokoliv důvodu nevyhovovalo, vyměníme Vám i otevřené balení granulí za jiné.

Naši partneři:

PPL ParcelShop

Jsme tu pro Vaše mazlíčky Telefon: +420 737 768 488 Adresa: Březová 494, 739 34, Šenov u Ostravy Otevírací doba: PO - PÁ 9:00 - 17:00 SO 9:00 - 11:00
Hledat: